Shine & Fly Ofisi
MİMARLIK TASARIM EDEBİYAT
PROJE ÖRNEKLERİM

Mimarlık ve İç Mimarlık Projeleri

Shine & Fly Ofisi

Proje Tipi: Ofis Projesi

Proje Alanı: 40 m²

Yer: Kuruçeşme - İstanbul

Yapım Yılı: 2016

Galeri fotoğrafları arasında gezinmek için yan taraftaki ok tuşlarını kullanabilirsiniz!
Resimleri büyüttmek için ise üzerine tıklamanız yeterli.

Ofis, Kuruçeşme sahilindeki bir apartmanın giriş katında yer almaktadır. Yirmi yıl boyunca kullanılmamış bir kalorifer dairesinden dönüştürülen bir mekan olduğundan sıhhi tesisatından elektrik sistemine, yer kaplamalarından aydınlatmalarına kadar baştan sona yenilenmiştir.

Mekandaki algıyı boyutlandırmak amacıyla alçıpan/ gizli ışık oyunları yapılmıştır. Zeminde ahşap döşemeyle birlikte mozaik karo taşlara yer verilmiştir. Duvarlarda ve tavanda kullanılan aynalarla mekana ferah bir hava katılmıştır.

Shine&Fly Homejewels Sehpa Koleksiyonunun sergilenmesi amacıyla da kullanılan ofisin asıl işlevi mimari/iç mimari/ ürün tasarımı pratiğini sürdürmektir. Mekandaki çalışma masası, kitaplık, sehpa gibi öğlelerin çoğu buraya özel olarak cam/ boyalı cam/ pirinç malzemelerden üretilmiştir. Çalışma ve sergi alanını birleştiren mekanda üretim ve tasarım bir araya getirilmiştir.

Boyalı cam ve pirinçten üretilen çalışma masası simge tasarımlarımızdan biridir. Masanın arkasında yer alan pirinç kitaplık hem sergileme hem de bu alan ile mutfak alanını birbirinden ayırma görevini yerine getirir.

Projede yoğun olarak kullanılan boyalı cam, pirinç, ayna ve gizli ışıklarla mekanın daha aydınlık ve ferah algılanması sağlanmıştır.