Scope Digital Ofisi
MİMARLIK TASARIM EDEBİYAT
PROJE ÖRNEKLERİM

Mimarlık ve İç Mimarlık Projeleri

Scope Digital Ofisi

Proje Tipi: Ofis Projesi

Proje Alanı: 220 m²

Yer: Maslak - İSTANBUL

Yapım Yılı: 2016

Galeri fotoğrafları arasında gezinmek için yan taraftaki ok tuşlarını kullanabilirsiniz!
Resimleri büyüttmek için ise üzerine tıklamanız yeterli.

Maslak’taki bir iş hanında yer alan ve uzun zamandır tadilat görmemiş olan ofis katı, reklam ajansının ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış ve proje uygulaması yapılmıştır.

Kullanılan malzemeler tercih edilen tasarım konseptine uygun biçimde seçilmiştir. Ofis geneline açık ofis çalışma işleyişi hakimdir. Bunun yanışı sıra yönetici odaları, dinlenme/yeme- içme bölümleri ve uzun masalarla sağlanan birlikte çalışma alanları yer almaktadır. Ofisin kalbindeki yükseltilmiş platformla hem yerleşim planına hem de çalışma alanına dinamizm katmak hedeflenmiştir. Tasarım gizli ışıklar, tek parça çalışma masası, masa üzeri aydınlatmalar ile desteklenmiştir.

Ofiste kullanılan aydınlatmalar, masa ayakları, mekanların bölme doğramaları özel olarak yerine göre tasarlanmış ve imal edilmiştir. Duvarlarda yer alan düşey aydınlatmalar alanları birbirinden ayırma işlevine vurgu yapmıştır. Giriş alanındaki bekleme alanıyla platform dikey metal çıtalarla birbirinden ayrılmıştır.

Projenin doğalgaz, ısınma, elektrik, sıhhi tesisat, döşeme, duvar strüktürleri, hareketli ve sabit mobilyaları, aydınlatma birimleri, ıslak mekanlar ve mutfak tamamen projeye özel olarak planlanmış, satın alma, uygulama ve kontrolü tarafımızca gerçekleştirilmiştir.