Hakkımda
MİMARLIK TASARIM EDEBİYAT
ÇİĞDEM DEMİRHAN KİMDİR?

Hakkımda

Çiğdem Demirhan Mimarlık ve Tasarım ofisi 2016 yılında kurulmuştur.
Mimari, iç mimari ve ürün tasarım projelerinin ve proje uygulamalarının yapıldığı bir üretim ofisidir. Proje alanlarının tamamına ya da bir bölümüne; konsept danışmanlığı, proje geliştirme, proje yönetme ve denetim hizmetleri sunmaktadır.
Çiğdem Demirhan Göğüş 1986 yılında Çanakkale’ de doğdu. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Shine&Fly Homejewels markasını yarattı. Marka altında üretilen el yapımı pirinç sehpalardan oluşan koleksiyonla atölye kültürünün yaşatılmasına ve insan temelli üretimin değerine vurgu yapan, seri üretim yerine yerel üreticileri destekleyen bir duruş sergiledi.
2016 yılında mimari, iç mimari ve ürün tasarım pratiklerini bir arada uyguladığı ofisi kurdu.
Yazıları daha önce Masa Dergi, Kravat, biryudumkitap gibi çeşitli mecralarda yayımlandı. 2019 yılında Loş İklimlerin Hayvanları isimli kısa hikayelerden oluşan kitabı basıldı.
2019 yılında mimari, tasarım ve edebiyat alanlarındaki üretimlerini Çiğdem Demirhan markası altında bir araya getirdi. Mimari/ iç mimari projeler, ürün tasarımları ve kitap çalışmaları aynı çatı altında devam etmektedir.